Dlaczego warto podróżować do Belgii?

Blog

Belgia pomimo swojej małej powierzchni oraz niewielkiej liczbie mieszkańców ma wiele do zaoferowania na wielu płaszczyznach. Kraj ten jest także jednym z trzech państw należących do tzw. Beneluxu. Pozostałymi dwoma są Holandia oraz Luksemburg. Przewóz osób na linii Polska – Belgia jest bardzo częstym wyborem, dlatego by przekonać osoby do odwiedzin tego kraju, poniżej znajduje się garść ciekawostek o tym państwie.

Kilka kluczowych ciekawostek o Belgii

1.Język

Językiem urzędowym Belgii jest język francuski oraz flamandzki jednak komunikować można się również swobodnie w języku niemieckim, ewentualnie angielskim. Kraj ten jest także umowną stolicą UE.

2.Festiwale

Przejazdy na trasie Polska – Belgia mogą odbywać się nie tylko w postaci door to door, ale także bezpośrednio pod pewne wydarzenia kulturowe, sportowe itd. W Belgii od kilku dekad odbywa się Festiwal Flandrii. Jest to coroczny festiwal muzyczny, w czasie którego odgrywanych jest kilkaset koncertów. Festiwal ten organizowany jest przez kilka miesięcy w roku w wielu miastach Belgii. Nie można także zapomnieć o wydarzeniu muzycznym, jakim jest Tomorrowland.

3. Belgijskie przysmaki

W kuchni belgijskiej króluje piwo. Znajduje się tam około sześćset jego gatunków, a mianem dobrej restauracji określany jest ten lokal, w którym menu jest bardzo krótkie, lecz dania „zwalają z nóg”. Warto zapoznać się także z lokalnym szeregiem piw, które występują tylko i wyłącznie na terenie tego kraju.

Wybierając busy z małopolski do Belgii lub z innego województwa, nie można także zapomnieć o spróbowaniu frytek. Są one dla Belgów tym, czym pizza i makarony dla Włochów. Można je dostać niemalże na każdym kroku. Chrupiące, podawane z najróżniejszymi sosami lub majonezem.

Z bardziej kulinarnych dań Belgowie słyną także z jedzenia muli, czyli małży podawanych w różnej odsłonie. Mogą być serwowane w białym winie, piwie, z czosnkiem czy w sosie musztardowym. Kombinacji jest ogrom, dlatego jedna restauracja potrafi być odwiedzana wielokrotnie w celu spróbowania muli w przeróżnych wariacjach.

Transport z małopolski do Belgii lub innej części kraju nie może się także odbyć bez spróbowania Waterzooi. To słynny gulasz, oczywiście w skład którego wchodzi piwo, a także kurczak lub ryba, warzywa i zioła. Z kolei na zimniejszy okres polecane jest Stoofvlees. To połączenie gotowanej wołowiny z wieprzowiną, oczywiście na ciemnym piwie.

Belgijskie czekoladki są kolejną rzeczą na liście dla chcących odwiedzić ten kraj. To istny rarytas dla podniebienia. Szczególną popularnością cieszą się tam praliny ze względu na ich esencjonalny smak. Wyroby czekoladowe zawierają tam dużą ilość kakao, a ich przeróżne smaki, takie jak orzechowy, kremowy z ciemną lub białą czekoladą zasługują na swoją cenę. W końcu pochodzą od prawdziwych mistrzów – tak zwanych chocolatier.

4.Zabytki

Belgia jest stosunkowo młodym państwem, które swoją niepodległość wywalczyło w 1830 roku. Bogate i przewrotne dzieje zachęcają do zwiedzania niesamowitych zabytków i pamiątek. Przejazdy busami do Belgii z Podkarpacia oraz innych województw są świetną okazją, aby poznać trochę tamtejszej historii. Koniecznym punktem na trasie wycieczki jest rzeźba Manneken Pis, z którą wiąże się kilka ciekawych legend.

Do kolejnych miejsc wartych zobaczenia jest XV – wieczny ratusz Grand Place oraz Dom Króla, który aktualnie pełni rolę muzeum, a także Kościół Notre-Dame du Sablon. Z kolei w Antwerpii na turystów lub osoby jadące tam do pracy, w wolnej chwili czeka malowniczy zamek Het Steen.

Przykuwającym uwagę miejscem jest także Atomium. Budynek ten został zbudowany na Światowe Targi w Brukselii w 1958 roku. Atomium przedstawia komórkę żelaza powiększoną 165 miliardów razy, a co roku miejsce to odwiedza setki tysięcy turystów.

Wybierając transport m.in. z Podkarpacia do Belgii transport m.in. z Podkarpacia do Belgii, warto także nabyć kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), o której więcej można dowiedzieć się tutaj (punkt 8).

Istnieje wiele powodów, dla których podróż na czterech kołach okaże się dobrą decyzją. Belgia ma drugą najgęstszą sieć autostrad w Europie i dzielą ją od nas tylko Niemcy. Dlatego chcąc tam dojechać w wygodny i tani sposób, warto postawić na przewóz osób busem Polska – Belgia nocą, aby przyśpieszyć swoją podróż długim snem.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług oraz promocji. Busy na trasie Polska – Belgia. Jeździmy codziennie!

Szybki kontakt:

lucastourbiuro@gmail.com

ul. Św. Faustyny Kowalskiej 45,
38-200 Jasło

+48 694 126 933
+48 604 757 427