11 rzeczy które należy ze sobą zabrać w pierwszą podróż busem

Blog

Przemieszczanie się busem to jedna z chętniej wybieranych form przejazdu ze względu na szereg udogodnień, jakie oferuje dany przewoźnik. Jedną z nich jest usługa door to door.Jednak dobrze odbyta podróż zaczyna się na długo przed planowanym odjazdem. Aby zapobiec jakimkolwiek niedociągnięciom przy podróży busem Polska — Holandia lub Belgia trwającej nawet 1000 kilometrów, należy odpowiednio się przygotować. W dzisiejszym wpisie przedstawimy 11 niezbędnych rzeczy, które warto zabrać ze sobą w pierwszą podróż busem. No to w drogę!

Niezbędny przewodnik od krótkich po długie podróże

 

Międzynarodowy przewóz osób wiąże się z ograniczonym miejscem bagażowym, dlatego osoby, które wyruszają za granicę po raz pierwszy mogą nie wiedzieć do końca, na co warto zwrócić uwagę. Jako firma przewozowa na trasie Polska — Niemcy oraz do innych państw posiadamy już ogromne doświadczenie w transporcie. Z tego względu poniżej znajduje się kilka niezbędnych rzeczy, które pozwolą na komfortowe podróżowanie!

 

1. Powerbank

Smartfony w XXI wieku nie posiadają zbyt trwałych baterii, z tego względu inwestycja w powerbank okaże się świetnym posunięciem. Poza nim należy posiadać także ładowarkę, ponieważ może okazać się, że w busie będzie dostępne gniazdko. Nie jest to pewne udogodnienie, dlatego warto nastawić się na samowystarczalność. Przenośna ładowarka pozwoli na wydłużenie możliwości kontaktowania się w razie nieoczekiwanego postoju na autostradzie.

 

2. Słowniczek

Jest to bardzo przydatna rzecz. Jeśli dostęp do internetu nie będzie możliwy, słowniczek okaże się zbawienny. Jednak należy zadbać o to, aby posiadać taryfę umożliwiającą połączenia zagraniczne oraz dostęp do internetu.

 

3. Leki

Podczas przewozu osób do Holandii, Niemiec lub Belgii niespodziewanie może przydarzyć się przykra sytuacja związana z bólem zęba, głowy lub brzucha. W tym przypadku odpowiednie leki okażą się tutaj nieocenione.

 

4. Gotówka

Jeśli zdarzy się, że powerbank wraz z telefonem się rozładują, a karta płatnicza zaginie. Warto posiadać trochę gotówki w walucie kraju, do którego się jedzie. Dzięki temu zwykły zakup wody na stacji benzynowej nie będzie stanowił najmniejszego prob

 

5,Coś na sen

Dobrym pomysłem jest spakowanie również kilku rzeczy, dzięki którym będzie można zrelaksować się, a w razie potrzeby, ogrzać. Mowa m.in. o kocu, ponieważ jazda zimą wiąże się z wychłodzeniem temperatury w busie. Z kolei latem możliwy będzie odczuwalny chłód ze względu na włączoną klimatyzację. Nigdy nie wiadomo, jaka temperatura zostanie ustawiona w pojeździe, w którym często ciężko dopasować optymalną dla wszystkich podróżujących temperaturę. Co również istotne, należy zabrać ze sobą poduszkę, opaskę na oczy oraz stopery do uszu. Gadżety te pozwolą na zwiększenie komfortu podczas podróży.

 

6.Środki higieniczne

Niezbędne okażą się także suche i mokre chusteczki, torba papierowa na śmieci oraz płyn dezynfekujący, by móc odświeżyć sobie dłonie przed rozpoczętym jedzeniem, oraz zaraz po nim, bez konieczności czekania na postój.

 

7. Ważne numery i adresy w notesie

Nawet jeśli posiada się powerbank, to przez nieoczekiwany postój – wynikający, chociażby z wypadku drogowego na autostradzie – może dojść do sytuacji, w której zarówno przenośna ładowarka, jak i telefon będą już bezużyteczne. Przewozy osobowe na trasie Polska – Niemcy to w zależności od miasta startowego i końcowego określona ilość godzin. Posiadając ważne numery kontaktowe, a także adresy, istnieje możliwość, aby pożyczyć komórkę od osoby obok, skontaktować się z bliskimi i poinformować ich o potencjalnym opóźnieniu.

 

8.Karta EKUZ

Posiadając kartę EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, każdy podróżujący otrzymuje prawo do bezpłatnego leczenia w państwach UE, a także EFTA. Co również istotne, karta ta wydawana jest indywidualnie, bez możliwości otrzymania jednego egzemplarza na całą podróżującą rodzinę. Z kolei osoby niedowidzące lub niewidome mogą uzyskać tę kartę z tekstem w alfabecie Braille’a.

 

9.Przekąski

Ważne, aby posiłki były już znane. Nie powinno się eksperymentować z jedzeniem, ponieważ nigdy nie wiadomo, w jaki sposób zadziałają na układ trawienny. Należy także pamiętać, aby prowiant nie był w płynnej konsystencji, a jego zapach nie przeszkadzał innym podróżującym. W busie istnieje niepisana zasada szacunku wobec każdego podróżującego. Kubek termiczny, który utrzyma ciepło kawy lub herbaty przez cały okres podróży również jest wart spakowania.

 

10. Dokumenty

Niby oczywista rzecz, ale to właśnie przez to zdarza się o nich zapomnieć. Należy sprawdzić ich datę, ponieważ może okazać się, że podczas dłuższego pobytu w innym kraju dokumenty stracą swoją ważność.

 

11. Czasoumilacze

Przykładowy przewóz osób na linii Polska – Belgiato idealny czas na książkę, obejrzenie filmu na tablecie, czy posłuchania podcastu lub na zrobienie wielu innych zaległych rzeczy. Co również istotne, wskazane jest założenie komfortowej odzieży, ponieważ transport osób np. do Holandii, Niemiec lub Belgii to kilkanaście godzin jazdy.

 

Główną zaletą 9-osobowych busów jest podróżowanie w niewielkich grupach, co jest gwarancją miłej atmosfery podczas liczących setki kilometrów przejazdów z Polski do Belgii, Holandii oraz Niemiec. Co więcej, jeśli istnieje taka możliwość, warto zapytać się już kogoś doświadczonego w podróżowaniu busem. Być może okaże się, że na liście powinien znaleźć się jeszcze jeden, istotny punkt. Ponadto należy pamiętać, aby zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy do plecaka lub torby podróżnej, ponieważ dostęp do głównej walizki odbędzie się dopiero po dotarciu na miejsce docelowe.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług oraz promocji. Jeździmy codziennie!

Szybki kontakt:

lucastourbiuro@gmail.com

ul. Św. Faustyny Kowalskiej 45,
38-200 Jasło

+48 694 126 933
+48 604 757 427